Fungují na stejném principu jako klasické fotovoltaické panely - ze slunečního záření vyrábí elektrickou energii - oproti nim jsou ale méně nápadné, protože splývají se střešní krytinou.
Čína jako největší znečišťovatel emisemi CO2 se přihlásila k nulovým exhalacím do roku 2060, ostatní regiony do roku 2050. I přes aktuální zpomalení ekonomiky Číny v důsledku pandemie Covid-19, dosáhla na cestě k dekarbonizaci vloni rekordních přírůstků kapacit solárních elektráren, když instalovali 55 GW nových jednotek a letos očekávají téměř dvojnásobný přírůstek. Konkrétně se jedná o 108 GW.
Momentálně se potýkají s problémem nedostatečné kapacity rozvodné sítě, čímž v některých provinciích ztrácejí až 12 % zelené energie. Kromě posílení rozvodové sítě budují systémy skladování energie pro pozdější využití.
Agentura Bloomberg uvádí, že výroba solárních panelů v Číně významně roste, s jejich exportem však mohou nastat problémy. Inovativní řešení jsou tak vítaná.
V článku V Německu vyvinuli solární panely, které lze aplikovat jako samolepku jsem informoval o realizaci inovativních solárních panelů, které lze lepit na beton, sklo, hliník a polymerní povrchy.
S další inovací solárních panelů jsou střešní tašky, vyvinuté španělskou společností Solar Innova.
Tento obsah je uzamčen
Pro zobrazení se přihlaste do účtu s aktivním předplatným.
Komentáře