Ve dnech 17. – 20. listopadu 2016 se v Káhiře uskutečnil již 16. ročník mezinárodního strojírenského veletrhu Mactech. Tato akce si za svou historii vybudovala pozici nejvýznamnější oborové události v oblasti severní Afriky a dnes slouží k setkávání odborníků z Egypta i celého okolního regionu.
Letos veletrh přivítal přibližně 50 tisíc návštěvníků, kteří měli možnost seznámit se s vystavovateli ze 40 zemí světa.
Na veletrhu nechyběly ani české firmy, jež využily podpory Ministerstva průmyslu a obchodu a společně se Svazem strojírenské technologie se představily ve společné národní expozici o velikosti 84 m2. Jednalo se o společnosti Hol-Monta, Pilana Metal, Slovácké strojírny, Strojírna TYC, Šmeral Brno a TOS Kuřim.
Prezentaci těchto firem v průběhu akce podpořili svou přítomností a pomocí při jednáních vedoucí zahraniční kanceláře agentury CzechTrade v Káhiře Tamer El-Sibai, a obchodní tajemnice Velvyslanectví ČR Michaela Andresová.
„Pro nás je to tradiční veletrh, kde máme příležitost setkat se s našimi zákazníky. Letos jsme měli několik jednání s pozvanými zákazníky přímo na stánku a také jsme byli pozváni ke dvěma zákazníkům do jejich výrobních závodů.
Z těchto rozpracovaných projektů očekáváme, že se některé podaří příští rok dotáhnout do konce. Také jsme na veletrhu dojednali finální podmínky na dodání tří soustruhů, které budeme nyní podepisovat,“ shrnuje hlavní přínosy veletrhu pro společnost Slovácké strojírny oblastní manažer prodeje Martin Štěbra.
Své zapojení do české oficiální účasti hodnotily kladně i další firmy.
"Účast na veletrhu Mactech nám přinesla možnost setkat se s našimi potenciálními zákazníky v Egyptě. Oceňuji finanční podporu ze strany Ministerstva průmyslu a obchodu – bez této pomoci bychom se letos veletrhu s největší pravděpodobností nemohli zúčastnit. Organizace byla bezchybná, poděkování patří všem, kteří se o to zasloužili," uvádí obchodní ředitel společnosti Hol-Monta Ziad Abdou.
„Přes některé dílčí nedostatky týkající se úrovně výstaviště splnila česká účast svůj záměr, kterým bylo zviditelnění českých výrobců a podchycení současného zájmu finančně silných investorů v oboru výrobních strojů v teritoriu.
Na základě letošních zkušeností není bezprostředně nutné účastnit se této výstavy každoročně, ale podle vývoje politické situace lze doporučit opakování účasti přibližně v tříletých intervalech,“ uzavírá hodnocení zástupce Svazu strojírenské technologie Bedřich Musil.
Komentáře