3/2024

V Praze se děti ve školkách učí proč a jak třídit použité elektro a baterie

| autor: TZ Recyklohraní0

V Praze se děti ve školkách učí proč a jak třídit použité elektro a baterie

Mají formu 45minutového divadelního představení. Děti se zapojují do scének, s ježkem Asíkem a žabákem Batem plní úkoly a učí se přitom základům nakládání s odpady a předcházení jejich vzniku.

Program probíhá za finanční podpory Hlavního města Prahy a tento týden se konají letošní poslední pražské lekce, a to v MŠ Libkovská na Praze 2 a v Církevní mateřské škole Studánka na Praze 12.

V průběhu roku program HRÁTKY S ASÍKEM A BATEM zavítá i do dalších regionů republiky. Bližší informace o místech a termínech jsou k dispozici zde.

Program je interaktivní, v úvodu sestává z divadelní scénky, děti jsou postupně vyzývány k osobní aktivitě – zapojení do příběhu a spolupráci s postavami příběhu žabákem Batem a ježkem Asíkem. Následuje část, kdy děti plní postupně jednoduché úkoly a rekapitulační závěr pro zopakování a ukotvení základních sdílených informací.

Na fotografii jsou děti z MŠ Albrechtická na Praze 19 a je z ní krásně vidět, že si vzdělávací program náležitě užily.

Cílem lekce je ukázat dětem nesprávné, a naopak potřebné způsoby nakládání s vysloužilými spotřebiči a bateriemi. S pomocí lektorů děti pochopí, že bez recyklace se neobejdeme a že díky ní dokážeme vysloužilému elektro zařízení, použitým bateriím či jinému odpadu dát další šanci na využití. Lektoři za nimi přijedou přímo do školy,“ říká Hana Ansorgová, ředitelka Recyklohraní, o.p.s.


Projekt Recyklohraní aneb Ukliďme si svět, vznikl v roce 2008 a jeho cílem je informovat a vzdělávat žáky či studenty MŠ, ZŠ a SŠ z celé ČR o problémech životního prostřední a nutnosti recyklace. V průběhu školního roku jsou vyhlašovány zajímavé úkoly s environmentální tématikou. Pedagogičtí pracovníci ke své práci mohou využívat učební materiál tzv. Ekoabecedy.

Zájemci o praktickou výuku recyklace se mohou zapojit do nejrůznějších sběrových akcí na podporu zpětného odběru použitých baterií a drobného elektrozařízení. Do října 2018 se do programu zdarma registrovalo 3670 škol.

Bližší informace o aktivitách v rámci projektu, včetně fotogalerie lze najít na stránkách www.recyklohrani.cznebo na www.facebook.com/recyklohrani.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Seven energy
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA
Huawei
Nevajgluj