Výsledný produkt má stejnou výhřevnost jako hnědé uhlí, mohl by se použít ve stavebnictví nebo po úpravě i v zemědělství. Roční kapacita nové sušárny je až 6000 tun ročně a náklady na stavbu nové technologie dosáhly zhruba 60 milionů korun.
Více informací je na tomto odkazu.
SOVAK ČR zorganizoval ve dnech 19. – 20. 9. 2016 výjezdní zasedání odborné komise ČOV, během které se jednotliví pracovníci mající na starosti ve svých společnostech provoz ČOV seznámili s touto technologií a získali základní návrhové i provozní informace o této technologii.
SOVAK ČR tak přispívá k přenosu zajímavých a pozitivních zkušeností s novými technologiemi mezi jednotlivými provozovateli vodohospodářské infrastruktury, kteří jsou členy SOVAK ČR. Uvedení nízkoteplotní sušárny čistírenských kalů do provozu hodnotí SOVAK ČR velmi pozitivně a doufá v realizaci i na dalších ČOV v následujících letech.
Tato technologie je totiž nutnou podmínkou pro úspěšné rozšíření technologií termochemického zpracování čistírenských kalů, které i s ohledem na probíhající změny legislativy upravující nakládání s čistírenskými kaly považuje SOVAK ČR za perspektivní a již zahájil širší odbornou diskuzi na toto téma.
Další informace jsou zde.
Komentáře