Zvyšující se nároky spotřebitelů na kvalitu kosmetických výrobků přispívají k rostoucímu tlaku na její kontrolu a dodržování výrobních standardů.
Jedním z nich je certifikace EFfCI, která potvrzuje dodržování přísných hygienických a procesních kritérií během výrobního procesu.
V roce 2013 získalo certifikaci více než 20 závodů BASF zaměřených na výrobu kosmetických přísad.
Jako navazující krok, který by měl být dokončen v roce 2021, plánuje BASF dodatečné audity s cílem nadále zvyšovat kvalitu a transparentnost v hodnotovém řetězci.
„Trh s kosmetikou se orientuje na spotřebitele a v posledních letech zde jasně sledujeme trend zvyšování standardů kvality.
Certifikace EFfCI je pro naše zákazníky rozhodující, a proto pro nás představuje klíčovou prioritu,“ uvedl Xavier Susterac, senior viceprezident BASF divize Personal Care pro Evropu.
Čas na změnu
Častou ingrediencí kosmetických přísad je i palmový olej, respektive jeho deriváty.
Zejména v Indonésii a Malajsii se produkce palmového oleje pojí s odlesňováním, ztrátou biodiverzity a sociálními konflikty.
Společnost BASF se proto zavázala, že od roku 2020 bude využívat pouze palmový olej z udržitelné produkce certifikovaný Kulatým stolem pro udržitelnou výrobu palmového oleje (RSPO), dobrovolným sdružením aktérů trhu s touto komoditou.
Hlavní kritérium členství v RSPO spočívá v tom, že účastníci se zavazují, že nebudou kácet ani vypalovat pralesy, ohrožovat oblasti se vzácným a bohatým ekosystémem a při pěstování palem používat pesticidy.
Rozhodnutí nabízet deriváty na bázi certifikovaného palmového oleje tvoří zatím poslední krok BASF v rámci její iniciativy Čas na změnu.
Společnost se zavázala, že do konce roku 2018 bude nabízet 330 produktů na bázi certifikovaného palmového oleje po celém světě.
Komentáře