Pandemie COVID-19 otřásla evropskými svobodami a způsobila řadu odkladů služebních cest a účastí na konferencích a veletrzích. Tyto aktivity, většinou s přenocováním, umožňují potřebnou blízkost jednajících, která se odráží v důležitosti osobního kontaktu při řešení složitých problémů, nebo budování vzájemné důvěry. Digitální řešení nemohou být náhradou, a i v budoucnu bude preferovány služební cesty.
Německé sdružení pro dovolenou a cestování (FUR) a Institut pro výzkum cestovního ruchu (DITF) zveřejnily výsledky svých analýz za rok 2021. Pandemie způsobila pokles počtu tuzemských a zahraničních služebních cest o 64 % proti roku 2019. Celkem se cest zúčastnilo 8,3 milionů zaměstnanců. Téměř polovina z nich se týkala seminářů a jednání o projektech, obchodních náležitostech a návštěv centrály společností. Preferenci osobní účasti vyjádřila 67 % cestujících v případě veletrhů, v 54 % při obchodních jednáních a v 51 % v případě konferencí.
Sdružení německého veletržního průmyslu AUMA, které reprezentuje 230 000 zaměstnanců, se kriticky vyjádřilo k vynucenému přerušení výstavních aktivit od března 2020. Jenom v roce 2021 byly zrušeny dvě třetiny z původně plánovaných 380 veletrhů. Vzniklé ztráty vyčíslilo na více než 50 miliard eur. Současná vlna uvolňování není zárukou, že se problémy z posledních dvou let nezopakují. Stále se některé akce ruší, nebo přesouvají na rok 2023. V Německu se jedná celkem o 100 veletrhů.
V článku Seriál o plastech XX: Hodnoceni výrobců primárních komoditních plastů je uvedeno, že evropští výrobci vyhlásili v loňském roce 91 omezení výroby z titulu tzv. vyšších mocí. Tento údaj doplňuji, že za těmito omezeními byly z poloviny tyto příčiny: technické problémy, stávky, nedostatek etylenu, požáry a problémy na krakovacích jednotkách.
Tento obsah je uzamčen
Pro zobrazení se přihlaste do účtu s aktivním předplatným.
Komentáře